Veerplein en omgeving
De komende jaren werken we aan een sfeervol en levendig Veerplein en omgeving. Voor jong en oud een prachtige locatie om te wonen en te recreëren. Als het klaar is kan je volop genieten van de splinternieuwe wandelpromenade met schitterend uitzicht over het water. Speciaalzaken, horeca en waterbus zorgen voor levendigheid.
Sinds 2022 wordt gewerkt aan de opwaardering van het projectgebied Veerplein en omgeving. De werkzaamheden bestaan uit het herstel van de kade en de herinrichting van de buitenruimte. Als het werk klaar is, beschikt Zwijndrecht langs de Oude Maas over een splinternieuwe wandelpromenade met een schitterend uitzicht over het water. Een levendig gebied met mooie speciaalzaken, een waterbus en een gevarieerd horeca-aanbod.
Wat is er al gedaan?
Het herstel en de ophoging van de kade hebben inmiddels plaatsgevonden. Dit werk is in oktober 2025 opgeleverd.
De herinrichting van het openbaar gebied is nog in volle gang. In 2022 is gestart met de herinrichting van de Werf (Maasplein), de Ringdijk en de Nieuwstraat.
Op de Werf is de parkeergelegenheid uitgebreid met grasbetontegels. Ook op de Ringdijk zijn extra parkeerplaatsen aangelegd. Daarnaast zijn hier verkeersremmende maatregelen genomen en is een suggestiestrook voor fietsers aangebracht.
De Nieuwstraat is heringericht en met een poller afgescheiden van het woongebied Maasboulevard 2.
Deze werkzaamheden zijn inmiddels afgerond. Aansluitend is gestart met het herstel en de ophoging van de kademuur. Begin 2026 is de laatste fase van dit werk ingezet.
Wat gaat er de komende periode gebeuren?
Er zijn nog drie deelgebieden die worden aangepakt:
- de wandelpromenade langs het water
- de openbare ruimte voor de winkelstrip aan het Maasplein
- de buitenruimte van het Veerplein
Er wordt gestart met de wandelpromenade. Deze bestaat uit Zomerlust, Thorhoofd, Maasplein en de Werf. De parkeerplaatsen langs het water maken hier plaats voor een wandel- en fietsroute. Restafvalcontainers worden ondergronds aangebracht. Het gebied blijft bereikbaar voor auto’s.
Eerst wordt de ondergrondse infrastructuur vernieuwd door Oasen en Stedin. In maart 2026 graaft aannemer Van den Biggelaar een tracé van circa 5 meter breed over de gehele lengte van de strook. Dit wordt afgedekt met loopschotten.
Half maart start Oasen met het vernieuwen van leidingen en het opruimen van vervangen materiaal. Half april start Stedin met vergelijkbare werkzaamheden aan kabels en leidingen.
De boulevard blijft in deze periode bereikbaar voor auto’s, fietsers en voetgangers, al kan de toegankelijkheid op sommige momenten tijdelijk beperkt zijn.
Na afronding wordt de weg opgehoogd (voorbelast) en opnieuw bestraat. Dit duurt ongeveer drie maanden. Na het zomerreces start de definitieve inrichting van de promenade. Deze werkzaamheden lopen door tot begin 2027. In deze fase worden ook de ondergrondse restafvalcontainers geplaatst.
Na de zomervakantie start tevens de herinrichting van de buitenruimte aan de voorzijde van de winkelstrip op het Maasplein. Hierbij wordt ook een keermuur aangelegd. Deze werkzaamheden duren twee tot drie maanden.
Het projectgebied wordt afgesloten met een volledige herinrichting van het Veerplein. De rijweg wordt iets verlegd en er ontstaat een hoogteverschil tussen rijweg en terrassen. Doordat parkeerplaatsen verdwijnen, ontstaat aan weerszijden meer ruimte voor terrassen.
De werkzaamheden starten begin 2027. Ook hier wordt eerst de kabels en leidingen vernieuwd, waarna de straat opnieuw wordt ingericht. Deze werkzaamheden nemen de rest van 2027 in beslag.
Informatie en vragen
Voor meer informatie of vragen kun je ons mailen op: veerplein@zwijndrecht.nl